WIOSENNE INSPIRACJE

Wiosna to czas wielkich zmian. Wszystko budzi się do życia, klimat się ociepla, nadchodzi odświeżenie. Warto wówczas zadbać o aranżację wnętrza – wiosenne dekoracje zdecydowanie wpływają na lekkość ducha i poprawę samopoczucia. Co najlepsze – możemy to zrobić i uniknąć wielkich remontów. Poniżej sprawdź jak. A jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś na temat współpracy z nami, obejrzyj stronę - Projektowanie wnętrz Rzeszów.

Dom, w którym można zauważyć zmianę pór roku wydaje się naturalny i tętniący życiem. Aranżacje, które podkreślają sezony są warte uwagi. Nadeszła wiosna, a to oznacza największe zmiany. Zmień każdy kąt domu na jasny, lekki i przytulny. Delikatne wzory, kwiaty, pastelowe kolory będą fantastyczne. Możesz także samodzielnie przemalować krzesła i stoły. To wiosna, nie hamuj się z kolorami i kombinacjami. Ułóż wspaniałe świeże bukiety, na drzwi zawieś ziołowy lub kwiatowy wianek. Jeśli marzysz o przyśpieszeniu pełni wiosny te pomysły są właśnie dla Ciebie.

Zimą króluje szarość, zimno i wszechobecny zastój. Czerń, biel, mocna czerwień. To zdecydowanie nie są wiosenne kolory. Wiosna kojarzy się ze światłem, jasnością i ciepłem. Zdecydowanie radzimy stawiać na odcienie żółtego, dopełnione zielenią oraz błękitem i pastelowym różem. Może się oczywiście zdarzyć, że takie kolory we wnętrzu nie są w naszym guście. Wówczas radzimy wykorzystać wiele dodatków – świeże kwiaty, delikatne błękitne dodatki, pastelowe dekoracje, które po wiośnie łatwo możemy odłożyć na przyszły sezon.

Postaw na wiosenne udekorowanie okna. Warto wybrać to w salonie – idealnie rzuca się w oczy. Rolety można wymienić na takie z kwiatowym wzorem, ciężkie zasłony zamienić na delikatne przeźroczyste firany, w odcieniach bieli. Wnętrze zyska jasność i optycznie się powiększy. Nie zapomnijmy także o nowych poduszkach – kwiatowe wzory, pastelowe kolory. Rzućmy je fantazyjnie na sofę. Jeżeli kanapa jest czarna lub ciemna pomyślmy zarzucenie jej jasnymi kocami lub może zastosowanie pokrowca.

Pomysły w pigułce:

 1. Kilka ciekawych, jasnych i kolorowych poduszek na sofę w salonie.

 2. Kuchenne dekoracje oraz ściereczki.

 3. Świeże kwiaty w wazonach.

 4. Wiosenny wieniec na drzwi – z kwiatów sztucznych lub materiałowych.

 5. Kolorowy obrus oraz wiosenne serwetki na stół jadalniany.

 6. Delikatne przeźroczyste zasłony w oknach.

 7. Nowa wiosenna pościel.

 8. Rozjaśnienie sofy w salonie kocami lub pokrowcem.

 9. Kolorowy chodnik do przedpokoju.

 10. Zmiana koloru ścian na kolory wiosny – pastele.

 11. Zastosowanie kwiatowej tapety na jednej ze ścian.

 12. Zastosowanie wzorów lub naklejek ściennych z motywem wiosny.

 13. Zamiana obrazów na ścianach na lekkie wiosenne wzory.

Wpuszczenie natury do wnętrza jest niezwykle ważne. Warto postawić przede wszystkim na takie dekoracje. Świeże kwiaty wymieniane na bieżąco w wazonach warto ozdobić kolorowymi kamyczkami. Zasadź także świeżą rzeżuchę lub kiełki. Możesz także do wazonu włożyć kilka gałęzi z pobliskiego krzaka – po kilku dniach cudownie zakwitną na zielono. Wodę w kwiatach powinno zmieniać się co 1-2 dni, aby jak najdłużej zachowały swoją świeżość. Wodę wlewajmy do około połowy wysokości naszego wazonu. Możemy także delikatnie podcinać łodygi kwiatów. Jeżeli zauważymy, że jeden kwiat zaczyna szybciej więdnąć powinniśmy się go pozbyć. Najpopularniejszymi wiosennymi kwiatami są żonkile oraz tulipany. Niezwykle delikatne i lekkie. Zaraz po nich są to goździki, irysy oraz hiacynty.

COFNIJ
INSTAGRAM
SnapWidget · Instagram Widget
FACEBOOK
POLECANE WPISY