OGRODOWE NARZĘDZIA

Wiosenna pogoda na zewnątrz zaczyna sprzyjać przyjemnemu spędzaniu czasu w ogrodzie. Sezon prac ogrodowych wiąże się z wieloma przygotowaniami. Wiosna to czas sprzątania po zimie oraz zorganizowania swojego ogrodu i przygotowania go do letniego sezonu. Nasz trawnik, krzewy i rośliny wymagają specjalnego sprzętu.

Narzędzia, jak każda rzecz w miarę używania ulegają zniszczeniu. Pozostawione przez zimę bez opieki, nieużywane ogrodowe narzędzia, także narażone są na zniszczenia i korozje. Zanim rozpocznie się sezon ogrodowy na dobre najważniejszą rzeczą jest dokładne sprawdzenie stanu technicznego wszystkich narzędzi, których używamy. Należy je dokładnie wyczyścić oraz naprawić, a jeśli ich stan jest naprawdę zły – trzeba je wyrzucić. Zniszczone i zepsute narzędzia mogą być niebezpieczne. W kilku krokach poradzimy jak odpowiednio zrobić samodzielny przegląd naszych ogrodowych narzędzi. Jeśli pragniesz dowiedzieć się czegoś wiecej o współpracy z naszym biurem na terenie wielu miast zapraszamy na stronę - Projektowanie wnętrz Tarnów lub Projekty wnętrz Rzeszów. Projektujemy i aranażujemy wnętrza na terenie wielu miast i województw.

  1. Najważniejsze jest dokładne umycie oraz wysuszenie wszystkich narzędzi. Wówczas zabezpieczamy je przed korozją. Wystarczy nam zwykła ściereczka oraz woda. Warto włożyć je do wrzątku oraz przetrzeć dodatkowo spirytusem – dzięki temu wyeliminujemy wszystkie grzyby oraz bakterie. Jeśli zanieczyszczenia schodzą z trudem możemy użyć drucianej szczotki. Jeśli na naszych narzędziach widoczna jest rdza trzeba przetrzeć ją papierem ściernym. Na rynku dostępne są także różnego rodzaju rozpuszczalniki oraz specjalne preparaty, które pozwolą pozbyć się na przykład żywicy.

  2. Kolejnym ważnym krokiem jest odpowiednie naoliwienie sprzętu. Bardzo ważne jest to wówczas gdy posiada on ruchome elementy – np. nożyce, sekator. Ich ruchy nie mogą być zablokowane. Warto także użyć specjalistycznego smaru.

  3. Kolejno warto zwrócić uwagę na kosiarki i podkaszarki. Bardzo istotna jest konserwacja podwozia oraz zabezpieczenie metalowych części, które najłatwiej ulegają korozji i są podatne na rdzewienie. Kosiarka powinna być dokładnie wyczyszczona, nie powinny być na niej pozostałości z trawy ani kurzu.

  4. W sezonie ogrodowym oraz pracach ogrodowych bardzo dobrze sprawdzają się rozwiązania akumulatorowe. Nie wymagają one kabla, dlatego są dużo łatwiejsze oraz zdecydowanie bezpieczniejsze w użytkowaniu. Ten sprzęt wymaga jednak specjalnego traktowania w trakcie korzystania z niego jak i zarówno w okresie przestoju. Akumulator w trakcie zimy powinien być przechowywany w suchym i bezpiecznym miejscu. Na wiosnę należy go odkurzyć oraz pozbyć się wszelkiego pyłu, naładować go oraz sprawdzić czy działa poprawnie.

  5. Wszystkie elektronarzędzia tnące po pewnym czasie wymagają ponownego naostrzenia. Możemy zrobić to samodzielnie za pomocą osełki do ostrzenia lub specjalnego kamienia. Noże wymagają także pokrycia ich specjalnym środkiem konserwującym.

  6. Warto zwrócić uwagę na wszystkie zużyte części w narzędziach. Sezon wiosenny jest idealny do ich wymiany, póki jeszcze w pełni nie ruszyliśmy z pracami ogrodowymi. Taka wymiana gwarantuje dłuższe użytkowanie ze sprzętu. Tutaj jednak warto zlecić to specjaliście.

  7. Bardzo ważnym krokiem prze rozpoczęciem prac w ogrodzie jest przegląd wszystkich sprzętów, ich stanu technicznego oraz użyteczności i poprawnego działania. Właśnie teraz jest czas, aby wymienić te stare, zepsute i nie działające narzędzia na zupełnie nowe. Należy przemyśleć jakich sprzętów nam brakuje, co nadałoby się do naszego ogrodu, co chcielibyśmy zmienić. Należy zrobić rzetelną i dokładną listę zakupów, która nie obciąży także naszego domowego budżetu. Warto jednak pamiętać, że trzeba postawić na dobre sprzęty znanych marek, które posłużą nam długie lata, przy odpowiednim dbaniu o nie.

COFNIJ
INSTAGRAM
SnapWidget · Instagram Widget
FACEBOOK