KOMINEK W SALONIE

W obecnych czasach bardzo ciężko jest wyobrazić sobie nowoczesny salon w nowym domu, który nie posiada kominka. Nadaje on wnętrzu ciepła, wzbudza poczucie bezpieczeństwa, poprawia komfort z użytkowania. Idealnie uatrakcyjnia rodzinne spotkania oraz długie zimowe wieczory.

Kominek zazwyczaj jest na każdej liście marzeń podczas budowania lub gruntownego remontu salonu. Warto na samym początku zwrócić uwagę na jego umiejscowienie podczas wybierania projektu domu – ile wydziela miejsca, w którym miejscu jest położony, jak wpływa na domową aranżację wnętrza, jak można z niego korzystać?

Kominek, aż 80% swojego ciepła przeznacza na ogrzanie pomieszczenia. Duża część promieniuje poprzez przeszklenia. Najbardziej standardowe kominki mają szybę z jednej strony – jako drzwiczki. Są jednak kominku, które prezentujemy poniżej, z zawartością więcej niż jednej szyby. To bardzo modny i efektowny pomysł na dodatek do nowoczesnego salonu.

Ważne jest także zwrócenie uwagi na odpowiednie zabezpieczenie szyby przed szybkim zabrudzeniem się. Wkład do kominka powinien być zazwyczaj jednakowy, a szyba przecierana każdorazowo po użyciu.

Kominki można podzielić na kilka rodzai:

  1. Kaflowy – działa on na zasadzie konwekcji, ma ciepłą obudowę, zapobiega przed wychłodzeniem pomieszczenia, jeszcze długo po wygaśnięciu w nim ognia. Szczególnie polecany dla alergików – nie wywołuje intensywnego osadzania się kurzu, nie brudzi ścian.

  2. Koza – nie jest trwale związana z podłożem oraz ścianami, można ją dowolnie instalować oraz demontować. Jest lżejsza od wkładu do kominka kaflowego, łatwo wygospodarować na nią miejsce.

  3. Gazowy – to idealny pomysł dla tych, którzy nie maja możliwości postawić kominek, w którym pali się drewnem. Efekt promieniowania jest jednakże taki sam.

  4. Biokominek – nie ma konkretnych wymagań instalacyjnych – konieczna jest tylko odpowiednia wentylacja powietrza. Ich postać jest różna – zabudowane w ścianie; jako pojemniki ze szkła i metalu; dowolne kształty i wielkości.

COFNIJ
INSTAGRAM
SnapWidget · Instagram Widget
FACEBOOK