ARANŻACJA GRILLA W OGRODZIE

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu – tego większego oraz mniejszego z pewnością chcemy, aby stanął w nim kącik przeznaczony na grilla. Jest to niesamowicie ważny element całego ogrodu, dodaje mu swojskości oraz go zdobi. Chwile spędzone w ogrodzie przy grillu zazwyczaj kojarzą się z zabawą, wolnym czasem, dobrym jedzeniem oraz najbliższymi osobami. Warto zadbać, aby to miejsce było zaaranżowane przyjaźnie oraz sprawiało, że będziemy chcieli w nim przebywać.

Sezon grillowy w tym roku możemy uznać za w pełni rozpoczęty. Przy okazji sprawdź nasze pomysły na Projekty basenów które dodadzą uroku Twojemu ogrodowi.

W pierwszej kolejności musimy wybrać odpowiednie miejsce w naszym ogrodzie, w którym zdecydujemy się na aranżację grilla. Każda lokalizacja ma zarówno swoje plusy jak i minusy. Bardzo rozsądnym podejściem byłoby zlokalizowanie miejsca grillowego w znacznej odległości od domu – dym przenikający przez nasze okna nie jest przyjemną sprawą. Warto wcześniej zadbać o wszystkie naczynia i produkty na ruszt, aby nie uprzykrzać sobie miłego czasu na zbędną dodatkową pracę. Dobre rozwiązanie to zbudowanie odpowiedniej altanki obsadzonej kwiatami, ziołami oraz krzewami. Przy okazji taka altana zabezpieczy nasze miejsce przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, zapewni nam oraz naszym gościom spokój oraz poczucie komfortu, oraz nie przeszkodzi nam w grillowaniu podczas chociażby wiosennego lub letniego deszczu. Nie będziemy także przeszkadzać sąsiadom i narażać się na ich spojrzenia. Nasz kącik grillowy będzie odwiedzany przez wiele osób. Musimy zadbać o to, aby powierzchnia była utwardzona. Musimy także być świadomi, że gości mogą zdeptać oraz zniszczyć trawnik, dlatego grill powinien stanąć w odosobnionym miejscu przeznaczonym tylko do grillowania. Aby zadbać odpowiednio o powierzchnię warto zastosować płyty tarasowe lub kostkę brukową.

Jeśli chodzi o sam wybór sprzętu to możliwości są nieograniczone. Nasze potrzebny przede wszystkim decydują o wyborze i kupnie odpowiedniego grilla. Na rynku możemy znaleźć gazowe, węglowe oraz murowane. Wszystkie mają swoje zalety oraz wady. Grill murowany będzie stał tylko w jednym miejscy, grill węglowy daje specyficzny dym oraz na pewno się przy nim pobrudzimy, zaś grill gazowy nie nadaje odpowiedniego smaku potrawom. Najważniejsze na co trzeba zwrócić uwagę to odporność na wysokie oraz niskie temperatury, oraz mechaniczne uszkodzenia i wytrzymałość. Grill powinien nam służyć przez wiele lat, być łatwy do czyszczenia i konserwacji, a na okres zimowo jesienny najlepiej możliwy do przechowywania w miejscu zamkniętym. Warto oczywiście wziąć pod wagę wymiary grilla – musimy wcześniej przemyśleć czy będziemy zapraszać więcej czy mnie osób, czy grill będzie większymi imprezami czy będziemy ten czas spędzać tylko w gronie rodziny. Grill murowany jest niezwykle stabilny, zapewnia nam wieloletnią posługę, jest odporny na warunki atmosferyczne oraz nadaje naszemu ogrodowi niepowtarzalnego designu. Możemy wykorzystać do jego budowy cegłę, kostkę brukową kamienną i betonową lub surowy kamień – na jego wygląd nie ma jednej recepty. Wszystko zależy od naszego pomysłu. Oprócz sprzętu koniecznie pamiętajmy o odpowiednich akcesoriach!

Jeśli chodzi o meble ogrodowe to również jest niezwykle istotna sprawa. Do wyboru mamy meble od drewnianych, po wiklinowe i rattanowe. Jak każde meble ogrodowe wymagają odpowiedniej opieki – trzeba je impregnować, chronić przez złą pogodą i na bieżąco utrzymywać w czystości. Meble ogrodowe można także zrobić z zalegających nam niepotrzebnych palet drewnianych, ale o tym sposobie jeszcze napiszemy!

Dobrze zaprojektowany grill to nasza ogrodowa kuchnia. Warto zadbać o komfort, bezpieczeństwo oraz aranżację okolicy. Najważniejsze to indywidualny projekt dopasowany do naszych potrzeb. Dowiedz się więcej o współpracy z nami na stronie - Aranżacja wnętrz Kraków.

COFNIJ
INSTAGRAM
SnapWidget · Instagram Widget
FACEBOOK