SAUNA W DOMU

Żeby móc skorzystać z sauny lub łaźni parowej nie musimy wybierać się specjalnie do SPA. Taką saunę z łatwością – i nie dużym nakładem kosztowym, można zainstalować w domu. Na prawdziwy relaks możesz jednak liczyć dopiero wtedy, kiedy odpowiednio zaaranżujesz jej miejsce oraz zaprojektujesz jej budowę. Sauna to pomieszczenie ściśle przeznaczone do hotelu lub SPA, dlatego serdecznie zapraszamy do przeczytania o naszej ofercie na Projekty SPA oraz Aranżacje SPAProjekty salonów kosmetycznych.

Na zaplanowanie sauny w domu wystarczą ci zaledwie 1,5 mkw. wolnej i niezagospodarowanej powierzchni oraz około 8 tysięcy złotych. Wówczas możesz liczyć na fantastyczną domową saunę, a prace nad jej montażem to maksymalnie 1 dzień. Najlepszą opcją jest przewidzenie miejsca na domowe SPA już podczas projektowania domu . Wówczas można zaplanować od razu miejsce do wypoczynku po saunie . Dobrą chwilą na to jest także gruntowny remont. Dobrym miejscem jest łazienka, ewentualnie domowa siłownia.

Wymagania instalacyjne:

  1. Przyłącze wodne – na domową saunę wystarczy doprowadzić zimną wodę do generatora pary. Warto także zainstalować w kabinie natrysk, który będzie umożliwiał schłodzenie gorącego ciała. Wówczas należy doprowadzić także wodę ciepłą.

  2. Odpływ kanalizacji – do którego będzie usuwana skroplona para wodna, podłoga powinna być lekko nachylona w jego kierunku.

  3. Podłączenie do kanału wentylacyjnego – powietrze bez przeszkód musi przepływać wokół kabiny oraz w jej środku. Pomiędzy sauną, a ścianami pomieszczenia musi być kilkucentymetrowy odstęp. Wokół łaźni parowej temperatura nie może przekraczać 35 stopni;

  4. Elektryczne zasilanie do generatora pary;

COFNIJ
INSTAGRAM
SnapWidget · Instagram Widget
FACEBOOK