ROŚLINNE DEKORACJE - INSPIRACJE DO TWOJEGO WNĘTRZA

Zieleń w naszym wnętrzu wprawia nas w nieopisaną przyjemność. Mimo, iż na co dzień zapewne tego nie zauważamy na dłuższą metę, rośliny w naszym domu i mieszkaniu przyczyniają się do naszego uspokojenia oraz zdrowia. Stanowią także wspaniałą ozdobę wnętrza, ożywiają je i tworzą wspaniałe kompozycje.

Zapraszamy także do obejrzenia naszych realizacji oraz do współpracy z naszym biurem na terenie wielu miast - Projektowanie wnętrz Katowice oraz Aranżacja wnętrz Rzeszów.

Rośliny doniczkowe wnoszą świeżość, życie oraz spokojne kolory do naszego wnętrza. Rodzaj kwiatów, które wybieramy powinien być dopasowany do naszego wystroju. Warto, aby rośliny były efektowne, harmonizowały z naszymi pomieszczeniami, były eleganckie i stanowiły wspaniałą ozdobę. Każdy styl wystroju wnętrz ma odpowiednio dopasowane do siebie rośliny. Przykładowo do wnętrza rustykalnego idealnie pasują paprotki.

Rośliny w domu można aranżować zarówno w grupach jak i pojedynczo. Wszystko tutaj zależy od naszej wyobraźni, indywidualnego stylu oraz zmiłowania do roślin. Dobrze prezentują się 1-2 duże egzemplarze niż kilkanaście małych razem zestawionych, w kompletnie przypadkowy sposób. W miejscach, do których nie dociera słońce warto ustawić bluszcze lub paprocie. Kwiaty typu pelargonie lub begonie lubią nasłonecznione stanowiska. Rośliny wyglądają najbardziej atrakcyjnie, gdy mają wokół siebie przestrzeń. Łatwo ustawia się rośliny w kształcie kolumn lub wąskich stożków. Duże donice można także postawić na specjalnych kółkach – wówczas ich przesuwanie stanie się wygodne i praktyczne.

Jeśli różne gatunki roślin mają podobne wymagania, można je posadzić w jednej wielkiej donicy. Można je ciekawie zestawić – od dużych, które są podstawą po niskie i rozkrzewione, a także te zwisające, które stanowią dopełnienie. Wszystkie jednak powinny mieć jakąś wspólną cechę – kształt liści, kolor kwiatów. Donice w pomieszczeniach również powinny być takie same – wówczas cała aranżacja jest spójna i harmonijna.

Warto pamiętać, że w okresie jesienno-zimowym rośliny wymagają dodatkowego oświetlenia. Najlepiej nadają się do tego lampy, które jasno świecą, ale nie nagrzewają – przykładowo lampy LED, specjalnie przeznaczone do roślin. Niebieskie światło, które ma zimną temperaturę przyśpiesza rozwój liści, zaś czerwone pobudza je do kwitnięcia. Takie żarówki można wkręcić do zwykłej lampki biurkowej. Jeśli zaś specjalnie aranżujesz wnętrze, warto wcześniej przemyśleć ustawienie takich roślin oraz zamontowanie dla nich specjalnych lamp.

Poniżej przedstawiamy ciekawe inspiracje, które pomogą zaaranżować Twoje wnętrze.

COFNIJ
INSTAGRAM
SnapWidget · Instagram Widget
FACEBOOK