POWIĘKSZENIE MAŁEJ ŁAZIENKI

Zaprojektowanie i aranżacja małej łazienki to spore wyzwanie. Należy uważać na kilka podstawowych zasad, dzięki którym uda się optycznie powiększyć nam łazienkę. W poniższym artykule przedstawimy na to ciekawe sposoby, oraz inspiracje takich aranżacji.

Ograniczona przestrzeń zawsze tworzy problem przy aranżacji jakiegokolwiek pomieszczenia jednakże sprawia, że możemy wykazać się większą kreatywnością, a urządzone wnętrze będzie przytulniejsze. Małe pomieszczenia również można urządzić niezwykle funkcjonalnie. Wręcz na tę funkcjonalność trzeba w tym wypadku postawić.

Pierwszą ważną zasadą jest prawidłowe OŚWIETLENIE. Optymalnie dopasowane sprawia, że łazienka optycznie się powiększa. Należy zadbać o odpowiednio ciepłą barwę. Warto umieścić punktowe reflektory tuż nad umywalką i lustrem. Światło przyda się także do pielęgnacji.

KOLORY ŚCIAN I PODŁOGI także są niezwykle istotne. Warto wykorzystać jasne kolory, odcienie białego, beżu lub delikatnej szarości. Pastele także doskonale się sprawdzą. Wszystkie te odcienie dadzą tak zwany efekt „oddalenia” - pomieszczenie wyda się głębsze.

Należy liczyć się także z ROZMIAREM PŁYTEK. Naprzeciw nasuwającej się myśli o małych płytkach radzimy jednak jej nie słuchać. Podczas urządzania małej łazienki należy postawić na większy rozmiar płytek. Ich poziomy układ pomoże poszerzyć pomieszczenie, a pionowy sprawi, że łazienka wyda się wyższa. Podłogę można wykończyć układając płytki na skos. Warto, aby płytki i kafelki były błyszczące – materiały odbijające światło doskonale powiększają wnętrze.

Jeśli chodzi o WYPOSAŻENIE łazienki radzimy zastosować armaturę o chromowanej powierzchni. Meble powinny być błyszczące i jasne – ważne aby odbijały światło. Lustro należy wybrać duże i szerokie. Dobrym pomysłem jest zamontowanie dwóch naprzeciwko siebie. Jeśli chodzi o kabinę prysznicową warto zastanowić się czy nie umieścić jej bez zbędnego już brodzika. Przeszklona duża kabina pomoże uniknąć wizualnego podziału pomieszczenia.

COFNIJ
INSTAGRAM
SnapWidget · Instagram Widget
FACEBOOK