JAK WYBRAĆ ŁÓŻKO DO SYPIALNI?

Łóżko w sypialni musi być nie tylko wygodne, ale również estetyczne. Jest to absolutna podstawa sypialni – w końcu spędzamy w niej minimum 1/3 naszego życia! Oferta na rynku proponuje nam wiele rodzajów do wyboru – klasyczne, metalowe, drewniane lub tapicerowane. Z przyjemnością podpowiemy na co zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać najwygodniejsze i najmodniejsze rozwiązanie.

Projekty sypialni sam w sobie nie jest łatwym wyzwaniem. To przestrzeń niezwykle prywatna, która ma kojarzyć się z bezpieczeństwem i spokojem. Wchodząc do niej powinniśmy czuć relaks, stres powinien nas opuścić. Bardzo ważna jest nasza wygodna i komfort w tym miejscu. Sypialnia przede wszystkim powinna być urządzona z naszym gustem. Główny element jej wyposażenia to łóżko. Dobrze dobrane stanowi nie tylko idealne podłoże zdrowego snu, ale także perfekcyjnie zdobi nasze wnętrze. Warto także wyzbyć się przeładowania rzeczami, zagracenia jej – sypialnia powinna być lekka, sprzyjać koncentracji i oczyszczać nasz umysł.

Jako biuro projektowe, szczerze możemy powiedzieć, że od lat najczęściej wybierane są łóżka drewniane. Są to najbardziej klasyczne łóżka, łatwe do montażu, z wygodnym materacem. Bardzo zadowoleni będą z takiego rozwiązania miłośnicy eco. Drewniane łóżko jest łatwe w utrzymaniu w czystości. Kolejnym rodzajem najchętniej wybieranym są łóżka tapicerowane. Zazwyczaj są obite naturalną lub ekologiczną skórą lub tkaniną. Wybiera się także przy nich wiele modeli zagłówków. Najczęściej pojawiają się one w aranżacjach o stylu minimalistycznym lub tradycyjnym. Są bardzo modnym rozwiązaniem bez dodatkowych zdobień. Wyróżnić możemy także łóżka metalowe. Bardzo chętnie wybierane są te w kolorze białym lub klasycznej czerni. Jednak przede wszystkim – łóżko musi się nam podobać.

Wybierając łóżko do sypialni, najważniejsza rzecz to oczywiście jego ROZMIAR. Musi być dostosowane do naszych potrzeb, ilości śpiących na nim osób oraz przede wszystkim do naszego pomieszczenia. Idealne łóżko dwuosobowe ma rozmiary 160-180/200 cm, i takiego właśnie radzimy szukać. Im większą sypialnię mamy do zagospodarowania, tym większą ramę możemy wybrać. Wówczas możemy także wybrać wygodną ławę z pojemnikiem na pościel lub dodatkowe poduszki, umieszczoną w nogach łóżka.

Jeśli lubimy przed snem poczytać w łóżku, lub posiedzieć przed telewizorem, docenimy pikowane miękkie wezgłowie. Warto też wybrać wtedy stelaż, który umożliwia nam pozycję półleżącą. Wspomnimy tutaj, że na tynku są dostępne także modele sterowane pilotem – łatwo można nimi uregulować odpowiedni kąt nachylenia. Wówczas jednak, należy wybrać do łóżka dwa osobne materace. Warto również zadbać o odpowiednio dobrane stoliki nocne po obu stronach. Nie mogą one swoją wysokością przekroczyć ramy łóżka. Można także zdecydować się na stoliki już zintegrowane z wybranym przez nas łóżkiem do sypialni. Zobacz jak projektujemy i przeczytaj o współpracy z naszym biurem - Projekty wnętrz Mielec oraz Aranżacje wnętrz Kraków.

Materac jest sprawą bardzo indywidualną. Zdecydowanie musi być dopasowany do naszych potrzeb, pozycji w jakiej najczęściej śpimy lub ewentualnych dolegliwości fizycznych. W sklepach mamy wiele możliwości wypróbowania materaca. Bardzo dobrze skorzystać także ze specjalisty dostępnego na miejscu, który opowie o walorach danego materaca i pomoże dobrać najbardziej odpowiedni.

Bardzo trudno wyobrazić sobie sypialnię bez łóżka. Ten mebel zajmuje zaszczytne i główne miejsce w każdej aranżacji pokoju sypialnianego. Poniżej przedstawiamy nasze inspiracje na wspaniałe dwuosobowe łóżka do komfortowej sypialni.

COFNIJ
INSTAGRAM
SnapWidget · Instagram Widget
FACEBOOK